Anasayfam YapFavorilere EkleHaber Bandı EkleReklamİletişim

2015'te tüm TC. vatandaşları sahip olacak 'Paralel Yapı' operasyonunda flaş gelişme! '25 yaş üzerine ve 15 bin TL ödeme' Celal Kazdağlı1 Eylül ve Lozan’da çizilen sınır
Paralel polisleri böyle motive ettiler: Hocaefendi size...
Paralel polisleri böyle motive ettiler: Hocaefendi size...
2 Eylül 2014 Salı 08:46
Güncellenme Tarihi 2 Eylül 2014 Salı 08:49
İstanbul Başsavcılığı, 25 Aralık soruşturmasının hükümete karşı darbe girişimi olduğu tespiti yapıp, takipsizlik kararı verdi.

Paralel yapının 25 Aralık’ta hükümete yönelik başlattığı darbe soruşturmasına takipsizlik kararı verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın takipsizlik kararında; soruşturmanın casusluk ve hükümete yönelik bir darbe girişimi olduğu vurgulandı.

Takipsizlik kararında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın uzun süre dinlendiği ve telefon görüşme trafiği haritasının çıkartıldığının tespit edildiği belirtildi. Paralel polislerin kendi aralarındaki konuşmalar da darbe girişimini kanıtladı.

‘Dönemin Başbakanı’ dediler

İstanbul Cumhuriyet Savcıları İsmail Uçar, İrfan Fidan ve Fuzuli Aydoğdu’nun 25 Temmuz 2014 günü verdikleri ve dün açıklanan takipsizlik kararında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı’nın örgüt lideri olarak gösterilmesi ve ‘dönemin başbakanı’ ibaresi kullanılmak suretiyle fezleke düzenlenmesi, soruşturmayı hazırlayanların hukuki bir soruşturma görünümü altında Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs ettiklerini ortaya koymaktadır” denildi.

‘Nefes aldırmayacağız onlara’

25 Aralık polislerinin kendi aralarında yazıştığı Spark programında, darbe girişimini itiraf ettikleri ortaya çıktı. 11 Aralık’ta Spark üzerinden çarpıcı bir yazışma yapıldı. Polisler kendi aralarında “Nefes aldırmayacağız onlara, kabineyi toparlayacağız burada” şeklinde yazıştı. Emniyete yönelik soruşturmayı yürüten savcılar “Kabineyi toplayacağız burada” şeklinde yazışmanın dosyanın içeriği ile uyumlu olduğunu ve yapılan incelemede bütün kabine üyelerinin yasal olmayan yöntemlerle dinlendildiğini vurguladı.

Erdoğan’a ‘P.M’ kod adı verildi

25 Aralık dosyasında Başbakan Tayyip Erdoğan, Bakanlar Taner Yıldız, Muammer Güler, Beşir Atalay, Faruk Çelik, Erdoğan Bayraktar, Binali Yıldırım, Ömer Çelik, İ. Naim Şahin, Hüseyin Çelik, Mehmet Müezzinoğlu, Hayati Yazıcı, Egemen Bağış, Ahmet Davutoğlu, Veysel Eroğlu, Zafer Çağlayan, Ali Babacan ve Sadullah Ergin’in dinlendiği ortaya çıktı. Spark programında polislerin yaptığı başka bir yazışmada “P.M-T.C buluşmasını söyledin mi” şeklinde bir ifade tespit edildi. Polislerin P.M T.C buluşması olarak bahsettikleri konunun Prime Minister yani Başbakan Erdoğan ile işadamı Turgay Ciner arasında Ankara’da bulunan Başbakanlık Resmi Konutu’ndaki görüşme olduğu tespit edildi.

Telefon trafiği haritası çıkarıldı

İşadamı Turgay Ciner’in uzun süre dinlendi hatta Başbakanlık konutunda yaptığı görüşme GSM CELL haritasından takip edilerek aynı anda Başbakan’la buluştuğunun tespit edilmesine rağmen hakkında fezleke düzenlenmedi. Kanundaki açık hükme rağmen Başbakanlık resmi konutu teknik olarak takibe maruz bırakıldı. Yine Erdoğan’ın Kısıklı’daki konutu ile ilgili GSM CELL haritası çıkarılarak görüştüğü kişilerle ilgili telefon sinyal eşleştirmesi yapıldı.

Haliç Kongre Merkezi’nde Başbakan Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın görüşmesinin takip edilebilmesi için , Yasin El Kadı’nın takip edildiği izlenimiyle salonun kamera görüntüleri temin edildi. Görüntüleri soruşturmayla ilgisi olmayan Narkotik görevlileri teslim aldı. Takip edilen şahıs El Kadı olmasına rağmen sadece Erdoğan ile Fidan’ın olduğu bölümler kayıttan tespit edildi.

PARALEL EYLEMLER DEŞiFRE OLDU

BAŞSAVCILIĞIN takipsizlik kararında, paralel eylemler tek tek sıralandı. Kararda, 25 Aralık soruşturmasıyla ilgili takip kararlarının görevsiz mahkemeler tarafından verildiği ve konunun başlangıçta özel yetkili savcılıkların iş alanına girmediği belirtildi.

- Emniyet tahkikatında görevli polislerin takip kararlarını nöbetçi olmayan görevsiz hakimlerden aldığı belirtildi.

- Bazı şüphelilere ait dinlemeler tape haline getirilmedi ve fezlekeye dahil edilmedi. Bazı şüpheliler hem dinlenmiş hem de fezlekeye dahil edilmiş olmasına rağmen gözaltı talimatında isimleri bulunmuyor.

Başbakan uzun süre dinlendi

Üçüncü kişi sıfatıyla yasal olmayan bir şekilde iletişimleri tespit edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Binali Yıldırım, Ömer Çelik, Muammer Güler haklarında hiçbir dinleme kararı olmaksızın uzun süre dinlendi.

Suç var mı yok mu bakılmadı

- Şüphelilerin özel hayatlarına ait görüşmeler suç teşkil edip etmediğine bakılmaksızın ve hiçbir ayıklama yapılmaksızın olduğu gibi tape haline getirildi.

- Ses kayıtları, tapeler, teknik takip görüntüleri ve fezleke henüz soruşturma sürerken ve gizlilik kararı varken basına sızdırıldı.

- Bilal Erdoğan ve Berat Albayrak hakkında dinleme kararı olmadığı halde yaptıkları konuşmalar aylarca tespit edildi.

TİB dinlemeye göz yumdu

- Dinleme kararı kesintili olarak alındı. Buna rağmen savcı, dinleme kararı veren hakimler ve TİB yetkilileri bilerek göz yumdu.

Hocaefendi size dua ediyor

Star’ın haberine göre, Gizli Tanık Fatih savcıya şunları anlattı: “Soruşturmayı hazırlayanlar kendi aralarında yaptıkları konuşmalarda ‘Bu soruşturma çok önemli. Bu dosyada görev almak bir şereftir. Hocaefendi bu soruşturmayı yürütenlere dua ediyor’ şeklinde konuşuyorlardı. Ayrıca Turgay Ciner’in Hocaefendi ile telefon görüşmesi yaptırıldı ve konuşma içeriğinin tape yapılmaması yönünde talimat verildi. Soruşturma Savcısı Muammer Akkaş tarafından bizzat talimat verilmek suretiyle Turgay Ciner hakkında hazırlanan kısımlar fezlekeden çıkartıldı.”

Mesele dersane meselesi değil yeğen!

Darbe girişiminde bulunan polislerin kendi aralarında kullandıkları Spark isimli programda yaptıkları yazışmalarda, ilginç itiraflar yer aldı. Bir polisin, diğer bir polise “Mesele dershane meselesi değil Yennnnnnn, Sen daha farkına varmadın mı?” diye mesaj gönderdiği, karşı taraftaki polisin de “Her b...ka karışıyor ya a...na koyduğumun, hıyar ağası her şeyi yazışma buradan, sen birilerini takip ediyorsan birileri de burasını takip ediyordur” karşılığı verdiği tespit edildi.

‘Kurban olduğum Ciner ne hale geldi!’

DARBE girişiminde bulunan paralel polisler arasında yapılan bir yazışmada dinleme görevlisi bir polisin bizzat Turgay Ciner’e giderek görüştüğü ve bu görüşmenin akabinde Ciner Grubunun dershaneler meselesi ile ilgili haber yapamadığı yorumlarının yaptıkları tespit edildi. Ciner hakkında “kurban olduğum konuşacak hali yok” yazarak, Ciner’in konuşamayacak hale getirildiğini itiraf ettiği görüldü.

Bu haber 2,876 kez okundu.

Gelin arabası TIR oldu02 Eylül 2014 09:34
Bursa’nın İnegöl ilçesinde dünyaevine giren çiftin gelin arabası TIR oldu.
2015'te tüm TC. vatandaşları sahip olacak02 Eylül 2014 09:32
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün Meclis'te okuduğu hükümet programında bazı hedefler öne çıktı.
Turgay Ciner'i konuşamayacak hale getirmişler!02 Eylül 2014 09:31
Paralel polislerin, Spark programındaki diyaloglarında Ciner'le ilgili şok yazışmalar dikkat çekti.
Bazı illerin vali yardımcısı sayısı değişti02 Eylül 2014 09:30
Mülki idare amirleri için ilçe sınıfını düzenleyen cetvel ile bazı illerin vali yardımcısı sayılarında değişiklik yapıldı.
Havalar nasıl olacak?02 Eylül 2014 09:26
Meteoroloji'den alınan tahminlere göre, Adana, Osmaniye, Bilecik, Bolu ve Kütahya çevreleri ile Bursa'nın doğu kesimlerinde yağış bekleniyor
'Paralel Yapı' operasyonunda flaş gelişme!02 Eylül 2014 09:25
Emniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınan 17 kişi adliyeye sevk edildi.
İstanbul'da elektrik kesintisi02 Eylül 2014 09:23
İstanbul'un Avrupa yakasında bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.
Sınırda kaçakçılarla çatışma!02 Eylül 2014 09:23
Suriye'den kaçak eşya getiren grupla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir kaçakçı öldü, biri yaralandı
İş makineleri yakıldı02 Eylül 2014 09:22
Muş-Diyarbakır karayolu Muş Alparslan Üniversitesi yakınlarında asfalt çalışmalarında kullanılan iş makineleri yakıldı.
'25 yaş üzerine ve 15 bin TL ödeme'02 Eylül 2014 09:19
Bedelli Askerlik Derneği, bedelli askerliğin “25 yaş üzerine ve 15 bin TL ödeme” kriterleriyle uygulamaya konulması beklentisini açıkladı.
Öcalan'ın mektubu okunmadı02 Eylül 2014 09:18
DBP Diyarbakır İl Başkanlığı’nın düzenlediği 1 Eylül Dünya Barış günü mitinginde Öcalan'ın okunmasının beklendiği mektup okunmadı.
Paralel polisleri böyle motive ettiler: Hocaefendi size...02 Eylül 2014 08:46
İstanbul Başsavcılığı, 25 Aralık soruşturmasının hükümete karşı darbe girişimi olduğu tespiti yapıp, takipsizlik kararı verdi.
Havaalanında bomba paniği
Süleymanbeg IŞİD'den alındı
Gelin arabası TIR oldu
2015'te tüm TC. vatandaşları sahip olacak
Turgay Ciner'i konuşamayacak hale getirmişler!
Pedro Franco’ya: "Beşiktaş'tan ayrıl"
Bazı illerin vali yardımcısı sayısı değişti
Havalar nasıl olacak?
'Paralel Yapı' operasyonunda flaş gelişme!
Sınırda kaçakçılarla çatışma!
İstanbul'da elektrik kesintisi
İş makineleri yakıldı
Havaalanında bomba paniği
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e kınama
'25 yaş üzerine ve 15 bin TL ödeme'
Öcalan'ın mektubu okunmadı
6 Nisan Hareketi üyesi 15 kişi gözaltına alındı
Peru'da 8,5 ton kokain ele geçirildi
İsmail Kartal ve Kafkas birbirine girdi
Açıköğretim öğrencilerine mobil müjde
Acun'un kanalının logosu değişti
“Barış için Dinlerarası Maç”
Heyelan sonucu 8 kişi öldü
Beşiktaş'a Demba ba müjdesi!
Gülencileri takdir etmek için 20 sebep!
F.Bahçe ile Beşiktaş'tan sürpriz karar!
Paralel polisleri böyle motive ettiler: Hocaefendi size...
Yunanistan'ın Erdoğan hazımsızlığı
Bakan Elvan'dan iki önemli müjde
'Yerli otomobili ben yapacağım'
Volkan Demirel: İçim acıyor
Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz Sarıgül kararı
F.Bahçe'nin hayalleri suya düştü!
Alçı yerine kolunu kestiler!
Siyasetçiler sizin şamar oğlanınız değil! Herhalde anladınız...
Bayrama sayılı günler kala fiyatlar belli oldu!
Prandelli'nin eli güçlendi
İşte Erdoğan'ın Çankaya ekibi!
ABD'den Eş-Şebab'a operasyon
Didim'de orman yangını
Paralel polislerden şok diyaloglar: Ulan hıyarağası...
Erdoğan'dan yedi sayfalık şikâyet!
Sancak: Erdoğan sevgisi yüzünden kafir ilan edildim
Çin'de heyelan: 8 ölü
Boş kontenjana kanmayın!
Çin Seddi için özel fon oluşturuldu
İşte yeni Taksim böyle olacak!
Fatih Akın: Sanat için ölmeye değer
Emekliye ek gelir müjdesi
Hamsinin fiyatı 3 liraya kadar düşecek
Cari açığı 2.5 milyar dolar azaltacak proje!
Kılıçdaroğlu'ndan flaş PM kararı!
Paralelcilere milyonluk tazminat davası!
Burhan Kuzu: Bu sistem kokuşmuş İngiliz sistemi
Emre'den ilginç sözler!
Suriye sınırında çatışma
Kılıçdaroğlu merak edilen o soruya cevap verdi!
Galatasaray'dan Sabri Sarıoğlu kararı
Pandev ve Dzemaili'nin Cimbom'a maliyeti
Emine Erdoğan'dan Ada'da anlamlı ziyaret
ABD'nin IŞİD'e saldırıları devam ediyor
Paralel 8 polis hastaneye sevkedildi!
Uçak golf sahasına düştü: 1 ölü
Çatı düğünde buluştu!
Erdoğan'ı neden alkışladığını açıkladı
Papa, Emre ve Muslera'yı kabul etti
Bakan Elvan'dan iki yeni müjde!
Gazze'deki katliam havadan görüntülendi
İncir ağacından düşüp öldü
Boko Haram'a büyük darbe
Millilerimiz Japonya karşısında zorlanmadı
Erdoğan'dan Kıbrıs'ta üst düzey zirve
Galatasaray'dan PTT 1. Lig transfer oldu
Yunanistan'dan KKTC ziyaretine tepki
Kadir İnanır hastaneye kaldırıldı
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na sert tepki
Özel:'Silahlı kuvvetler devletin teminatıdır'
Karadayı dizisine sürpriz transfer
Trabzonspor bir imza daha attırdı!
Ünlü cerrahdan sevindiren haber!
Efsane kulübe şok: FİFA'dan yazı geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan şehitlik ziyaretinde
Kartal'ın çok isteyip de alamadığı Türk yıldız
Terim'den Volkan Demirel açıklaması
Sahil Güvenlik Gemisi Saroz'da batırıldı
Büyükekşi, büyük rekoru Ağrı'da açıkladı
Dev derbilerin tarihleri belli oldu!
Kılıçdaroğlu kitapçık fırlatmayı bakın nasıl savundu!
Peşmerge ve Ordudan IŞİD'e ağır darbe
İlk hacı kafilesi yola çıktı
İngiltere'den IŞİD önlemi!
Bayrampaşa’da kanlı soygun girişimi
T.Konyaspor kalecisini İnter'de buldu
Erdoğan'dan 'Ruhban Okulu' mesajı
Özel okul teşvik listesi açıklandı
Çanakkale'de deprem
İstanbul Üniversitesi'nde sınavsız ikinci diploma fırsatı
Danıştay Başkanı Feyzioğlu'nun elini sıkmadı
Ahmedinejad'ın yardımcısına hapis cezası
400 sığınmacı Suriye'ye döndü!